X
تکنولوژی - تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟ s

تکنولوژی - تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 12
» بازديد سال : 12
» بازديد کل : 175
» اعضا : 0
» مطالب : 48

تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/12 بازدید : 0

تفاوت اتریوم و بیت کوین به عنوان دو ارز دیجیتال با ارزش چیست؟ اتریوم و بیت کوین شاید در ظاهر دو ارز دیجیتال باشند اما تفاوت های بسیاری با با یکدیگر دارند. این تفاوت ها باعث می شوند که هدف شما از استخراج آن ها تغییر کند. در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت اتریوم و بیت کوین آشنا کنیم.

 

تفاوت اتریوم و بیت کوین

تفاوت اتریوم و بیت کوین در چیست؟

تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟ کدام یک ارز بهتری برای استخراج هستند؟ قبل از اینکه به تفاوت این دو ارز دیجیتال بپردازیم بهتر است یک نکته مهم را توضیح دهیم و آن هم تفاوت اصلی و اساسی این دو ارز دیجیتال است. واقعیت این است که اتریوم مانند بیت کوین تنها یک ارز و پول نیست بلکه کاربردهای بیشتری نسبت به آن دارد. مهم ترین تفاوت این دو ارز دیجیتال در این است که اتریوم علاوه بر اینکه دارای ارزش مالی است در ذات خود کارآیی بیشتری نسبت به بیت کوین دارد. اتریوم قابلیت ایجاد قراردادهای هوشمند را در بستر بلاک چین دارد. ایجاد قرار داد های هوشمند به این معنی است که اتریوم با استفاده از بلاک چین که یک بستر غیر متمرکز است می تواند کارهای متمرکزی را انجام دهد. اما دیگر تفاوت های اتریوم و بیت کوین در چیست؟

 

مهم ترین تفاوت این دو ارز دیجیتال در این است که اتریوم علاوه بر اینکه دارای ارزش مالی است در ذات خود کارآیی بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.

 

سرعت استخراج

بسیاری از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و استخراج ارزهای دیجیتال هستند یک فاکتور مهم دارند و آن هم سرعت استخراج است. با اینکه بیت کوین ارزی با ارزش تر از اتریوم است اما اتریوم دارای سرعت بیشتری در تشکیل بلاک و استخراج است. به طور مثال برای استخراج بیت کوین هر 10 دقیقه یک بار یک بلاک تشکیل می شود که ممکن است زمان زیادی به نظر بیاید اما این کار در اتریوم به 15 ثانیه می رسد.

 

فراگیر بودن

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که 22 مه هر سال میلادی به عنوان روز ” پیتزا بیت کوین ” نام گذاری شده است. در 22 مه سال 2010 میلادی فردی به نام ” لاسلو هانیچ ” اقدام به خرید دو پیتزا با پرداخت بیت کوین کرد. این روز هر سال توسط طرفداران بیت کوین جشن گرفته می شود. هر سال شکوهمندتر از پارسال! این مساله می تواند نشان دهنده فراگیرتر بودن و شناخته شده تر بودن بیت کوین نسبت به اتریوم باشد.

 

میزان برق مصرفی در استخراج

حقیقتی که در استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد و نمی توان آن را نادیده گرفت میزان مصرف برق است ! هر چه انجام تراکنش ها کندتر باشد و نیاز به قدرت بیشتری برای آن باشد مصرف برق نیز افزایش پیدا خواهد کرد. پس تفاوت دیگر اتریوم و بیت کوین در این نکته است. مصرف برق در استخراج بیت کوین بسیار بیشتر از اتریوم است. زیرا اتریوم سرعت تراکنش بالاتری نسبت به بیت کوین دارد و می توان گفت به صرفه تر است.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد